Gruodį tradiciškai viskas būna nuspalvinta raudonai – siūlome palikti šią spalvą Kalėdų seneliui, o šįmet išbandyti naujas spalvas šv. Kalėdų stalo dekoravimui ir taip nustebinti artimuosius. 

Melsva gaiva ir ramybė, norintiems atitrūkti nuo kalėdinio šurmulio

Nemanykite, kad norint pakeisti šventinio dekoro spalvas, reikia pakeisti visus indus, rakandus ir staltieses. Naudokite turimus indus ir stalo tekstilę, o akcentus rinkitės mėlynus. Ant baltos staltiesės užtenka patiesti mėlyną takelį, pakeisti tik užkandžių lėkštutes ar ant stalo paberti į mėlynus popierėlius susuktus saldainius. Jei bijote, kad stalas bus per „šaltas“ ar „niūrus“, išbandykite mėlynos ir aukso spalvos derinį ar uždekite žvakių – jų šviesa visada nuteikia šildančiai. 

Žalias spindesys ant stalo, kuriems šv. Kalėdos siejasi su gausybe žaliaskarių eglių 

 

Žalia spalva asocijuojasi su ramuma, gyvybe ir artimaisiais – emocijomis, kurios siejasi su šv. Kalėdomis. Nebijokite puošti stalo eglių ar kitų spygliuočių šakomis. Tai ne tik puiki dekoracija, bet ir malonus kvapas. Paprastas būdas pagyvinti stalą – panaudoti žalius saldainius, kurie ne tik pradžiugins saldumynų mėgėjus, bet gali tarnauti ir kaip originalus vardų kortelių laikiklis. Jei dar surasite žalias ledaines, stiklines ar servetėlės – kvieskite visus prie stalo. 

Baltos Kalėdos – tobulos Kalėdos. Jei lauke sniego nėra – sukurkite baltą šventę ant stalo 

Žiūrint iš pirmo žvilgsnio, baltai padengtas stalas nėra neįprastas ar šventinis – staltiesės ir indai dažniausiai ir taip būna balti. Bet tereikia kelių detalių ir sukursite magiškos žiemos atmosferą. Stalą dekoruokite sidabriniais akcentais – žvakidės, įrankiai, druskinė, saldainiai. Nepamiškite gėlių – pasirinkę baltas, sukursite šventišką ir tuo pačių žiemišką atmosferą.