Šv. Kalėdų nuotaiką sukuria daug mažų, bet svarbių akimirkų – pyragų kepimas, dovanų pakavimas, karšto vyno aromatas. Dalinamės sąrašu užsiėmimų, kurie sukuria tą stebuklingą Kalėdų artumo jausmą:

 1. Ramuma – žvakės, imbierinis sausainis, kalėdinė arbata. Svarbiausia nusiraminti ir užuosti artėjančias Kalėdas.
 2. Kalėdinė namų ruoša atrodo nuobodi? O jei klausantis kalėdinių dainų? Garsiai jas dainuojant, kol valote dulkes? Ne? Pakvieskite draugą, kuris visada atrodo truputį pamišęs dėl švenčių. Draugas tikrai neatsisakys, jei pažadėsite, kad kalėdinę eglę galės puošti jis, kol jūs šildysite vyną.
 3. Kepkite sausainius. Būtinai jais vaišinkite kaimynus ir bendradarbius!
 4. Aplankykite miesto eglę – gal rasite idėją, kaip papuošti šventinį stalą.
 5. Nelaukite Kalėdų ir surenkite vakarėlį anksčiau – dovanų pakavimo.
 6. Būtinai apsilankykite vaikų mokykliniuose spektakliuose. Jei ne savo vaikų – tai kaimynų, dukterėčių ir pan.
 7. Kūčiukus valgykite visą gruodį.
 8. Vieną sekmadienio rytą išsitraukite receptų knygas ar atsiverskite maisto tinklaraščius – suplanuokite, ką gaminsite per šventes. Nereiks paskutinėmis dienomis lakstyti po parduotuves bandant kažką sugalvoti.
 9. Rašykite kalėdinius laiškus. Ir išsiųskite.
 10. Būtinai aplankykite senelius. Jei nebeturite – prisijunkite prie Maltos ordino ir aplankykite su jais. Pokalbis vienišam senoliui bus didžiausia dovana.
 11. Jei nepastatėte namo, kaip tikras lietuvis, dabar puiki proga – statykite imbierinį. Ir nusiųskite tam giminaičiui, kuris nuolat niurzga.
 12. Juokitės. Garsiai.
 13. Artėja gaminimo maratonas. Kad tai nebūtų kasdieninis darbas, tik daug didesnis – prieš šventes padarykite pertrauką nuo gaminimo. Namiškiams tikrai patiks ir sumuštiniai ar bandelės iš parduotuvės vakarienei. 
 14. Dalinkitės. Saldainiais. Bendradarbiui į stalčių, partneriui mašinoje, vaikui striukės kišenėje, kaimynui – pašto dėžutėje.
 15. Pertrauka – pušų kvapo vonioje su gausybe žvakių. Laiko rasite, kai ilsėsitės negaminant.
 16. Padarykite giminės nuotraukos koliažą – puikus įkvėpimas susiburti.
 17. Apsilankykite kalėdinėje mugėje. Jei įprastos mugės atrodo pilnos plastikinių dovanų, aplankykite labdaringą mugę (kur visos pajamos paaukojamos). Neradote tokios – vadinasi, reikia suorganizuoti. Pradžiai užteks ir bendros su bendradarbiais – pardavinėkite vieni kitiems savo kurtas dovanas ar gardumynus.
 18. Vieną savaitgalį nekelkite kojos iš namų. Maistą ir dovanas galima užsisakyti internetu.
 19. Per šias Kalėdas padarykite viską, ko visada norėjote. Tada tai bus tikros Kalėdos.