Gruodžio 20-31 d., pirkdami „Gardėsio“ „Bočių“ duoną lietuviškame prekybos tinkle „Maxima“, šalies gyventojai gali dalytis gerumu – pasidalinti duona su labiausiai skurstančiais bei vienišais senoliais, kuriuos globoja Maltos ordino pagalbos tarnyba.

Primename, kad 2020 m. vykdomą akciją „Dalykis duona su senoliais“ buvo paaukota beveik 16 tūkst. duonos pakuočių.

Duona – tai ne tik būtiniausias maisto produktas, tai šilumos ir sotumo simbolis, kuris daugeliui senolių vis dar turi didelę reikšmę. „Fazer Bakery Baltic“ kepykla, Lietuvoje atstovaujanti  „Gardėsio“ prekės ženklui, kviečia prisijungti prie pagalbos tiems, kam jos išties reikia.

„Gardėsio“ duonos ir maltiečių draugystė trunka jau daugiau nei septynerius metus, per kuriuos paaukojome organizacijai trečdalį milijono pakuočių duonos. Šventiniu laikotarpiu siekiame dar garsiau kalbėti apie augantį pagalbos poreikį ir kartu su didžiausiu Lietuvos prekybos tinklu „Maxima“ trečius metus iš eilės suvienijame jėgas skelbdami akciją „Padovanok riekę laimės“.

Anot Rasos Stukienės, MOPT projektų vadovės, dėl pandemijos ir karantino sąlygų, senoliai  tampa dar vienišesni, o duona suteikia ne tik sotumo, bet ir labai reikalingos emocinės paramos.

„Maltiečių savanoriai kasdien veža šiltą sriubą daugiau nei 600 vienišų senolių 23-ose Lietuvos vietose. Tačiau sriubos lėkštė be riekelės duonos vyresnio amžiaus žmonėms – neįsivaizduojama, ji asocijuojasi su sočiu bei visaverčiu gyvenimu. Kartu su sriubos dubenėliu patiekdami duonos riekelę, mes ne tik numalšiname alkį ar juos pamaitiname, tai suteikia senoliams vilties, sušildo juos, leidžia pajusti vaikystėje patirtą namų šilumą bei meilę. Liūdna, kad sriubos gavėjų ir vienišų senelių gretos pandemijos laikotarpiu auga, todėl tokia parama mums svarbi, kaip niekad“, – sako R. Stukienė.

Akcijos organizatoriai nori atkreipti dėmesį į šiuo metu itin sudėtingą MOPT situaciją – kviečia net ir pasibaigus akcijai nelikti abejingiems. MOPT savanoriai globoja apie 2600 senelių 42 Lietuvos vietovėse ir teikia jiems visokeriopą pagalbą – nuo lankymo per šventes iki kasdienio maitinimo. Tačiau dėl pandemijos teko atsisakyti teikti kai kurias paslaugas, kasdien atsiranda vis naujų iššūkių, o paramos prašančiųjų gretos – didėja. Todėl visi norintieji prisidėti prie organizacijos veiklos, kviečiami apsilankyti puslapyje www.maltieciai.lt ir surasti tinkamą aukojimo ar savanorystės būdą.