Šių metų kovo 6 dieną „Fazer“ grupė paskelbė, jog palieka Rusijos rinką. „Mes nematome kito sprendimo, kaip tik pasitraukti iš Rusijos. Rusijos veiksmai Ukrainoje yra agresijos aktas“, – komentuoja Christoph Vitzthum, „Fazer“ grupės prezidentas ir generalinis direktorius. Kovo 27 dieną Rusijos žiniasklaidoje pasirodė straipsnis, kuriame rašoma, esą „Fazer“ ieško galimybių toliau likti Rusijos rinkoje, pakeisdama įmonės pavadinimą. Įmonė savo sprendimo nepakeitė ir iš Rusijos rinkos pasitraukia.

Rusijos įmonės pavadinimo keitimas yra pasitraukimo proceso dalis, nes prieš perduodant nuosavybę turi būti pakeistas įmonės pavadinimas. Tokiu būdu „Fazer“ užtikrina, kad po nuosavybės perdavimo prekės ženklas negalėtų būti legaliai naudojamas Rusijoje.

Pasitraukimo procesas yra sudėtingas, šiuo metu vienintelė galimybė išeiti iš rinkos yra parduoti įmonę arba perduoti veiklą vietiniam verslui. Kol „Fazer“ kepyklų neperims naujas operatorius – veiklos sustabdymas negalimas.

Rusijos valdžios sprendimu, tiekimo saugumui svarbiose pramonės šakose veikiančioms įmonės neleidžiama mažinti gamybos. Taip pat neleidžiama imtis veiksmų, kurie sumažintų gamybą ar visiškai nutrauktų veiklą.

Pardavus arba perdavus verslą naujam operatoriui, kartu bus perduotas ir prekės ženklas „Hlebnyi Dom“, kurį „Fazer“ įsigijo, kai įžengė į Rusijos rinką. „Fazer“ prekės ženklo naudojimas Rusijoje sustabdytas.

Suomijos ir Rusijos antrinės įmonės ryšiai buvo nutraukti iškart po sprendimo pasitraukti iš rinkos kovo 6 d. „Fazer“ deda visas pastangas, kad pasitraukimas iš Rusijos rinkos įvyktų kuo operatyviau. „Fazer“ grupės sprendimas pasitraukti iš Rusijos rinkos jokiu būdu nebuvo pagrįstas įmonės finansiniais interesais.