Balandžio 29 d. „Fazer“ pasirašė sutartį su Maskvos pirmaujančia kepyklų įmone „Kolomenskij Bakery and Confectionery Holding“ dėl „Fazer“ dukterinės įmonės Rusijoje pardavimo. Gauti visi atitinkamų institucijų leidimai, įskaitant Rusijos Federalinės antimonopolinės tarnybos (FAS) patvirtinimą. Sandoris bus baigtas nedelsiant, todėl visos „Fazer“ operacijos Rusijoje bus galutinai nutrauktos. Sandorio vertė neatskleidžiama.

„Esu patenkintas, kad pasirašėme Rusijos verslo pardavimo sutartį. Pasitraukimas iš Rusijos rinkos yra sudėtingas procesas, o dabar esame vienu žingsniu arčiau visiško ir kontroliuojamo pasitraukimo“, ‒ teigia Christoph Vitzthum, „Fazer“ grupės prezidentas ir generalinis direktorius.

„Fazer“ apie sprendimą pasitraukti iš Rusijos paskelbė kovo 6 d. Kovo 2 d. grupė pranešė apie viso eksporto ir investicijų į Rusiją sustabdymą. Vietos vadovybė po pranešimo savo veiklą Rusijoje vykdė savarankiškai. Nuo tada, kai buvo priimtas sprendimas pasitraukti iš Rusijos rinkos, „Fazer“ ieškojo tinkamo pirkėjo ir tuo pat metu ėmėsi visų vidinių pasirengimo priemonių pasitraukti, pavyzdžiui, atskyrė IRT sistemas. Pasitraukimo proceso metu buvo baigtas Rusijos antrinės įmonės pavadinimo pervadinimas, todėl „Fazer“ prekės ženklas bus nebenaudojamas.

2021 m. grynieji „Fazer“ pardavimai Rusijoje buvo apie 157 mln. eurų ir sudarė 13 % visų „Fazer“ grupės grynųjų pardavimų. Veikla apėmė tris kepyklas Sankt Peterburge ir vieną Maskvoje, kuriose dirba 2300 darbuotojų. Visi „Fazer“ darbuotojai Rusijoje liks dirbti naujojo savininko įmonėje.