2015 m. kovo 30 d.

UAB „Fazer Lietuva“, kepančios „Gardėsio“ ženklu pažymėtus duonos gaminius, apyvarta 2014 m. augo 8,3 proc. – nuo 12,88 mln. eurų 2013 m. iki 13,96 mln. eurų praėjusiais metais. Nepaisant besitraukančios duonos rinkos, augimą įmonė fiksavo jau 5 metus iš eilės, be to, augo ir jos rinkos dalis. Vertinant pardavimus pagal vertę, „Fazer Lietuva“ pakuotos duonos rinkoje pernai užėmė stiprią antrąją vietą – 2014 m. jai priklausė 14,5 proc. rinkos dalies (2013 m. – 13,7 proc.)*.

„Pernai sustiprinome savo pozicijas rinkoje ir konsolidavome kepyklų verslą Baltijos šalyse – tai leido mums padidinti savo pajėgumus, įdiegti naujas gamybos linijas, priimti darbuotojų. Džiaugiamės šiais pokyčiais ir ruošiamės naujiems – jau netrukus startuosime su šaldytų produktų linija“, – sako „Fazer Bakery Baltic“ generalinis direktorius Mindaugas Snarskis.

„Gardėsio“ „Bočių“ juoda duona jau antrus metus iš eilės yra populiariausia juoda duona Lietuvoje (pernai augo +20%). Įmonė taip pat išlaikė lyderio pozicijas pridėtinės vertės segmentuose su stipriais prekių ženklais. „Jorė“ prekių ženklas itin sėkmingai žengė į užkandžių kategoriją su „Jorė“ džiovintomis duonos riekelėmis, sparčiai populiarėjo „Auksė“ gaminiai sumuštiniams (augo +62%), stiprias pozicijas išlaikė mažu formatu išsiskiriantys „Tip Top“ gaminiai (+36%) bei „Skrudink ir ragauk“ sumuštinių duonos (+10%).

„Fazer Lietuva“ rėmimams 2014 m. skyrė 97 tūkst. kilogramų arba 162 tūkstančius „Gardėsio“ duonos kepalų. Įmonė ir toliau kryptingai remia seneliais ir vargstančiais besirūpinančias organizacijas – „Maltos ordiną“, „Raudonajį kryžių“ ir „Caritą“.

„Fazer“ įmonių grupė 2014 m. pasiekė 1,647 mlrd. eurų apyvartą, kuri, lyginant su 2013 m., sumažėjo 2,8 proc. Pasak grupės generalinio direktoriaus Christopho Vitzthumo, tai lėmė nestabili situacija Rusijoje ir rublio nuvertėjimas, taip pat sumažėjęs vartojimas Suomijoje. Grupės veiklos pelnas pernai siekė 79,6 mln. eurų.

*Remiantis „Nielsen“ mažmeninės prekybos indekso duomenimis, pardavimai nurodyti verte (eurais), periodas: 2013 m. gruodis  – 2014 m. lapkritis.